سنگ تراورتن Travertine

یکی از سنگ های آهکی دیگر که از دسته سنگ های ساختمانی به شمار می آید سنگ تراورتن نام دارد تراورتن به جا مانده از از رسوبات دریاها، رود خانه ها ، چشمه ها آب گرم و یا رسوبات آب های معدنی غارها میباشد
سنگ تراورتن بافتی متخلخل دارد و بصورت لایه لایه است. این سنگ را میتوان به ۲ روش موج دار (vein cut) و بی موج (cross cut) برش داد.

وزن مخصوص سنگ تراورتن ۲۵۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب میباشد. اکثر سنگ های تراورتن مقاومت سایشی پایین و از مقاومت فشاری خوبی برخوردار هستند. مقاومت فشاری بالا و تخلخل زیاد شرایط نصب سنگ تراورتن را در ارتفاع فراهم ساخته است.

از ویژگی سنگ تراورتن میتوان به تنوع رنگ، وزن سبک، ساب پذیری عالی، مقاومت فشاری خوب، رنگ ثابت، قابلیت ابزار زنی و چسبندگی خوب با ملات اشاره کرد.

سنگ تراورتن خاصیت صیقل پذیری و درخشندگی بالایی دارد و رنگ آن در برابر تابش نور آفتاب ثابت است و در طبیعت به رنگ های سفید ، کرم، شکلاتی، قرمز، گردویی، زرد، لیمویی، سیلور و شکلاتی خود نمایی میکنند و برای استفاده از سنگ تراورتن هیچ محدوده فضایی تعریف نشده است تراورتن ها میتوانند هم در فضاهای بیرونی ساختمان ها و هم فضاهای داخلی قابل استفاده باشند.

جهت مشاوره و ثبت سفارش با ما در تماس باشید

فهرست